Zvolenská Richterovi jazyk dokladovať nemusí

Angličtina exministerky, ktorá smeruje do Bruselu, nebola testovaná podľa kritérií EÚ. Richter od nej certifikát angličtiny nežiadal, lebo znalosť jazyka sa vraj časom mení.

BRATISLAVA. Minister práce Ján Richter od bývalej ministerky zdravotníctva Zuzany Zvolenskej (obaja Smer) nežiadal doklad o jej znalosti angličtiny. Na jeho ministerstve pritom pracuje ako referentka medzinárodných vzťahov a prejavila záujem o vyslanie do Bruselu.

„Zuzana Zvolenská s anglickým jazykom nemá problém vo verbálnej ani písomnej forme, čoho dôkazom je aj to, že počas výkonu funkcie ministerky nepotrebovala tlmočenie pri zahraničných prijatiach,“ odpovedá hovorca rezortu práce Michal Stuška na to, akú úroveň angličtiny má exministerka. Dôkazom sú podľa Stušku napríklad stretnutia s ministrami zdravotníctva Leošom Hegerom (TOP 09), Martinom Holcátom (nestranník) či Svatoplukom Němečkom (ČSSD). „Všetkými týmito náročnými stretnutiami v zahraničí prešla pani Zvolenská ako gama nôž maslom a myslíme, že sa tu zbytočne vybavujeme o nezmysloch a novinárskych hyenistických podpásovkách,“ uzavrel Stuška.

SV

374 názorov k “Zvolenská Richterovi jazyk dokladovať nemusí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *