Brixi a Martvoň to vedeli!

MOSKVA – Nový technologicky vyspelý ruský tank Armata T-14, ktorý Moskva označuje za „majstrovské dielo“, sa zrejme pokazil na Červenom námestí počas skúšky na vojenskú prehliadku, kde bude mať svoj debut.

Vodič tanku vyvesil nad vozidlo malú červenú vlajku – znak toho, že mal problémy. O približne 30 minút neskôr však bol schopný pokračovať ďalej, keď zlyhal pokus o odtiahnutie stroja, povedal svedok pre agentúru Reuters.

K incidentu sa okamžite vyjadrila zlatá mlaď strany SMER-SD, reprezentovaná veľduchmi novej vlny Martvoňom a Brixim. „Vidíte, že zákon o kurvítkach nepredkladáme pre nič za nič,“ prsil sa Brixi. Obaja sú strojcami návrhu zákona, ktorým chcú zaviesť zákaz pre výrobcov, dovozcov, dodávateľov a predávajúcich upraviť výrobok tak, že sa cielene zníži jeho kvalita alebo skráti životnosť. Poslanci vládnej strany tiež zakazujú vložiť do výrobku súčasť, ktorá môže spôsobiť skrátenie životnosti výrobku či jeho nefunkčnosť, prípadne vznik chyby, ku ktorej by nedošlo, keby výrobok nebol takto upravený.

„Týmto návrhom chceme postihnúť praktiky evidované v niektorých členských štátoch EÚ a založené na zakomponovaní tzv. kurvítok do výrobkov. Tie majú spôsobiť, že produkt po istom čase alebo inom zásahu (napríklad softvérovom) stratí svoje vlastnosti a stane sa chybným spravidla krátko po uplynutí záručnej doby,“ vysvetľujú Brixi a Martvoň. Všeobecne sa predpokladá, že životnosť tanku na bojisku nepresiahne jeden deň, čo sa ukázalo ako odôvodnený predpoklad, že ide o tento prípad,“ uzavrel Brixi.

SV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *