Aj Gašparoviča sledovali

Počas studenej vojny by sa to nemohlo stať, vtedy boli západné krajiny uzatvoreným klubom a medzi sebou sa nešpehovali. Studená sa však už skončila, hovorí pre BBC bývalý zamestnanec CIA a v súčasnosti odborník na bezpečnosť Jakub Bond.

Najnovšie zistenia, že americká Národná bezpečnostná agentúra (NSA) sledovala troch francúzskych prezidentov, s ktorými prišla stránka WikiLeaks, ho teda neprekvapili.

V súčasnosti už idú všetky štáty za seba, aj keď sú v mnohých otázkach spojencami. „Teraz sme všetci ekonomickými súpermi, nemáme proti sebe jednotnú hrozbu,“ tvrdí.

Šokujúcejšie však znie tvrdenie bývalej slovenskej hlavy štátu, ktorá si taktiež opakovane všimla, že je pod drobnohľadom sliedivých zahraničných očí.

„Sledovali ma Japonci,“ rozhorčoval sa exprezident. „Vždy, keď som vystupoval na nádvorí z auta, tak tam sliedili, a keď si mysleli, že ich nevidím, tak aj fotili. Spoliehajú sa asi na to, že keďže sú šeci jednakí, že splynú s davom,“ domnieva sa exprezident. Jeho pozornému oku však neušli. Ako dodal, noviny sa tým odmietli zaoberať, pretože ich zaujíma iba bulvár a pseudoškandály.

SV

 

84 názorov k “Aj Gašparoviča sledovali

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *