Korene v detstve

Naši poslanci okrem luxusného platu využívajú ďalšie výhody, o ktorých smrteľník nemôže ani len snívať. Platí to aj o zahraničných cestách. Pozreli sme sa na to, kto toho najviac precestoval z našich poslancov. Vieme, do akých destinácií prelietali tisícky eur daňových poplatníkov.

Najviac sme sa zložili na cesty poslancovi Smeru Ľubošovi Blahovi. Blaha je predsedom výboru NR SR pre európske záležitosti a za tri roky toho nalietal naozaj dosť. Vzťahy s európskymi politikmi tak utužoval poctivo, keď na jeho cesty išlo takmer 11-tisíc eur.

Druhý najviac precestoval smerák Andrej Kolesík. Poslanec sa dávnejšie preslávil škandálom s hlasovacími lístočkami, na ktorých boli napísané mená kandidátov na šéfa ÚPN, za ktorých mali jeho kolegovia hlasovať. Napriek evidentnému dôkazu to vehementne zapieral. Svoju neveľkú aktivitu v pléne kompenzoval zahraničnými cestami.

Dôvody cestovateľských aktivít oboch nádejných štátnikov sú ale rozdielne. Zatiaľ čo Andrej Kolesík sa nám vyjadriť odmietol, zdroje blízke jeho okoliu tvrdia, že si chcel overiť tvrdenia svojej babičky z mladosti, ktorá sa často vyjadrovala, že taký ešte jeden na svete nie je.

Ľuboš Blaha bol zdielnejší: „Všade, kam prídem a prednesiem svoje názory, vyvolávam salvy smiechu hraničiace s obdivnými pohľadmi. To ma veľmi motivuje. Už ako dieťa som bol tzv. „triedny šašo“ a keď som načerpal učenie veľkého Marxa, tak aj beztriedny šašo.“

SV

406 názorov k “Korene v detstve

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *