Odradí to?

Na cigaretových škatuľkách budú od budúceho roka drastické obrázky s varovaním, ich zavedenie tento týždeň schválila vláda.

 

Chlapec v modrej mikine osamotene stojí pri jednom z hrobov na cintoríne, žena v nemocničnom oblečení vykašliava krv na biely obrúsok. Poslankyňa Zmajkovičová v bikinách či Andrej Kolesík vrhajúci sa do prílivu Egejského mora. Tragické scény zo života rodín fajčiarov i nefajčiarov doplnené drastickými fotkami ľudských orgánov napadnutých rakovinou či zničených zubov sa už o necelý rok objavia na cigaretových škatuľkách.

Ku kampani sa nám vyjadril Andrej Kolesík: „Sám som nefajčiar, ale keď ma oslovili, či by som sa nestal telom a tvárou marketingovej kampane, súhlasil som bez toho, aby som vedel, o čo ide. I keď, raz to prísť muselo. Sexappeal predáva,“ dodal svojský pohľad na kampaň Kolesík.

Na škatuľkách by malo byť 42 obrázkov doplnených textami. Ministerstvo myslelo aj na to, že si fajčiari môžu na niektoré konkrétne obrázky privyknúť. Zákon výrobcom prikazuje, aby obrázky na škatuľky tlačili rovnomerne a každý rok ich obmieňali.

SV

 

11 názorov k “Odradí to?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *