Kvóty proti kvótam

Tisíce eur investované do prieskumov verejnej mienky vo veľkých rádiách môžu byť minuté zbytočne. Po tom, ako parlament v stredu schválil povinné kvóty na slovenskú hudbu, sa budú vysielatelia musieť prispôsobiť novým pravidlám.

„Na skúšku sme zaviedli československý stream na našom webe a nepozorujeme väčší záujem,“ hovorí Zuzana Krištofovičová, PR manažérka Rádia Europa 2. „Mladí ľudia reagujú inak ako poslanci.“

Podľa informácií SV je ale výsledná situácia produktom prešpekulovanej stratégie našej národne uvedomelej vlády, ako vzdorovať iným kvótam – tým utečeneckým.

„V táboroch bude v rámci režimu od 6:30 ráno do 21:30 večer pustené rádiové vysielanie. Predpokladáme, že Kuly, Senzus, No Name či skuvíňavá mandolína Adama Ďuricu budú pádnym dôvodom na vyššiu motiváciu utečencov k odchodu za hranice. Pätinu dňa byť vystavený tomuto je dosť aj na niekoho, kto utiekol z bombami rozbitého Aleppa. Dúfame len, že to nenarazí zas na tie nešťastné ľudské práva,“ povzdychla si Júlia Diridondová z ministerstva kultúry.

SV

394 názorov k “Kvóty proti kvótam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *