Škodná veľkého rozsahu

Najhoršie obavy Slovákov sa potvrdili. Slovenská informačná služba (SIS) v súvislosti s vražednými útokmi v Paríži prijala mimoriadne opatrenia. Hovorca spravodajskej agentúry exkluzívne pre SV zároveň priznal, že všetky bezpečnostné zložky sa nachádzajú v zúfalom stave pohotovosti, a to aj z dôvodu pohybu utečencov v schengenskom priestore.

„Naša spravodajská služba po sérii teroristických útokov v Paríži prijala adekvátne bezpečnostné opatrenia. Zároveň prebieha veľmi intenzívna výmena informácií na úrovni zahraničných partnerských služieb, bezpečnostné zložky Slovenskej republiky vrátane spravodajských zložiek boli uvedené do stavu pohotovosti až do odvolania,“ potvrdil Branislav Zvara, hovorca Slovenskej informačnej služby.

Zvara ďalej zverejnil informácie, podľa ktorých teroristi pripravovali sabotážne akcie na hraniciach fantázie bežných smrteľníkov: spomalenie dokončenia mosta cez Dunaj, ochromenie výstavby diaľnic do roka 2010, znefunkčnenie existujúcej kompy spájajúcej strategicky položenú obec Vojka s obcou Kyselica (vznikol tam dodatočný náklad vo výške 40 000 000 eur z dôvodu protiteroristického zabezpečenia), ohrozenie života hlavného mesta cez sťaženie výstavby hlavnej železničnej a autobusovej stanice a v neposlednom rade ohrozenie ťažby vysoko exkluzívneho horľavého, ba priam výbušného uhoľného prachu v Hornonitrianskych baniach.

Majme sa teda na pozore.

SV

2 názory k “Škodná veľkého rozsahu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *