Lacno obišli

Niekoľko kilometrov južne od Prahy sa nachádza známa farma. Návštevníkom ponúka všetky možné druhy vyžitia: tenis, wellness, golf i jazdu na koni. Jej dominantou je jazdiareň v tvare bocianieho hniezda, ktorá dala celému komplexu jeho meno.

Farmu Čapí hnízdo doteraz označoval miliardár a český minister financií Andrej Babiš za jeden zo svojich najlepších projektov. Rád v ňom organizoval párty pre rodinu i známych.

„Myšlienka na Čapí hnízdo ma napadla, keď som bol s deťmi v zoo. U kŕmení kôz bola obrovská fronta a keďže neznášam čakanie, povedal som si, že si urobím niečo podobné,“ zachytil jeho slová dokumentárny film Matrix AB.

Na svoju farmu by bol zrejme hrdý i naďalej, nebyť preverovania zo strany Európskeho úradu pre boj proti podvodom (OLAF). Jeho audítori začali skúmať dotáciu za dva milióny eur, ktorú Čapí hnízdo pri svojom vzniku dostalo. A ktorá zrejme bola vyplatená neoprávnene.

Babiš pri otázkach na svoju farmu ponúkol odpoveď, ktorá sa okamžite stala hitom sociálnych sietí.

„Čapí hnízdo nie je moje. Je nejakej firmy, ktorá patrí do holdingu,“ povedal serveru Novinky.cz s odkazom na svoj vlastný holding Agrofert.

Treba len dúfať, že nabudúce nebude minister Babiš s rodinou dlho čakať napríklad na letisku. To by sa mohlo Českej republike výrazne predražiť.

SV

 

2 názory k “Lacno obišli

  1. My spouse and I absolutely love your blog and find the majority of your post’s to be just what I’m looking
    for. Does one offer guest writers to write content available for you?
    I wouldn’t mind producing a post or elaborating on some of the
    subjects you write regarding here. Again, awesome website!

    Have a look at my webpage … agen bandarQ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *