Jednoduché

Národná kriminálna agentúra  nevidí dôvod bližšie vyšetrovať podozrenie, že krajský šéf Smeru  Tibor Glenda získal pred desiatimi rokmi podvodom nitriansky mestský byt.

Byt s rozlohou 48 štvorcových metrov previedlo mesto na mestský podnik Službyt v júni 2006. Konateľmi Službytu boli Pavol Bielik a Tibor Glenda. Následne Glenda vo funkcii skončil a nahradil ho Štefan Štefek, vtedajší okresný predseda Smeru.

Valné zhromaždenie v zložení Bielik, Štefek a primátor Jozef Dvonč rozhodlo o predaji bytu. Kúpila ho Glendova dlhoročná zamestnankyňa Jana Hanusová za 384-tisíc korún (11 600 eur). Tá ho predala Glendovej dcére Anete, ona zase svojmu bratrancovi. Dnes byt vlastní žena, ktorá ho kúpila od bratranca Róberta Glendu cez realitku.

Glenda ponúkol polícii svoje zdôvodnenie: „Pani Hanusová s manželom bývali v Koniarovciach pri Topoľčanoch a každodenné dochádzanie im robilo problémy a keďže bývali spolu aj s rodičmi, tak mali záujem riešiť bytovú otázku a odčleniť sa od rodičov. Preto vraj kúpili byt, ktorý bol v dezolátnom stave. Následne zistili, že rekonštrukcia bude drahšia, ako plánovali, preto im on (Glenda, pozn. red.) nezištne pomohol a jeho dcéra byt odkúpila. Potom ho ale draho rekonštruovala a keďže sa jej z ničoho nič narodilo dieťa, byt predala bratrancovi, lebo si znenazdajky postavila rodinný dom. A to isté vraj urobil pochopiteľne aj bratranec, keď sa zase jemu narodilo dieťa. Následne znenazdajky predala dom žena, ktorá byt momentálne vlastní, pretože sa od nej jej dieťa z dôvodu náhlej dospelosti odsťahovalo a navyše sa susedom okotila mačka. To už bolo priveľa aj na človeka v štandardnej situácii, ale daná žena si navyše zvrtla členok, keď sa ponáhľala do obchodu kúpiť si niečo na seba, pretože sa cez zimu vypásla ani kus svine a všetko jej bolo malé. Veci z domu porozdávala núdznym a tuhľa zistila, že jej stačí vlastne aj zbytočne draho zrekonštruovaný byt. Tu sa celá nafúknutá story končí,“ zhrnul pseudokauzu napaprčený Glenda.

SV

 

34 názorov k “Jednoduché

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *