Kto kúpi elektrárne?

S pozdvihnutým obočím sledujeme nepochopiteľné kroky Enelu v súčinnosti s čoraz despotickejšou EÚ, ktorá sa nám mieša do veselého bratania sa s Moskvou. Najnovšie je tu zámer prekaziť pekne sa rozvíjajúci predaj majoritného podielu SE ruskému Rosatomu. „Tak dlho sa premiér vtiera do majoritného otvoru prezidentovi Putinovi a teraz toto…,“ povzdychol si náš zdroj z ministerstva hospodárstva.

Riešenie sa ale nájde v súlade so zvykmi a tradíciami bežnými na Slovensku. Povráva sa, že vážnym záujemcom by mala byť známa firma z Kazachstanu.

„Áno, záujem môžeme potvrdiť. Niekoľkokrát tu bol pán Viktor Chrapunov, bývalý minister pre núdzové situácie. Ten si mimoriadne sadol s pánmi Paškom a Kaliňákom. Neskôr priviedol aj zástupcu – bývalého viceprezidenta – firmy KazAtomProm Rustema Tursunbajeva. Obaja sú známe firmy sami osebe, o čom svedčí ich meno na zoznamoch Interpolu.

„Myslíme, že mentálne nastavenie našej vlády aj záujemcov je obzvlášť priaznivé,“ uzavrel náš zdroj.

SV

 

Názor k “Kto kúpi elektrárne?

  1. Rusku patrí buducnost, hovoria to uz aj americký ekonomovia, v intelektuálnych kruhoch to nazývaju „paradigm shift“… západ už bude iba upadat, nemá ho co postavit na nohy, na dlh sa večne žit nedá. Zato východný svet, ukazuje racionálny prístup chladnou hlavou, vedia šetrit a uskromnit sa, v spojeni s tvrdou prácou to potom prinášas aj výsledky. Čína zvýšila zivotnu uroven za rok na dvojnásobok, Putin zvýsil za 8 rokov platy 14 krát. A amerika? Zvýšila len svoj astrnomický dlh a 70 milionov americanou dostáva poukázky na jedlo, pretože si pod hranicou chudoby, zivotná uroven tam klesá rýchlejsie ako uroven ich zanedbaného skolstva. To su zasa výsledky ich teorii, o nekonecnom rozmanávaní sa a nasycovani pudou a primitivnych potrieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *