Šok?

Po siedmich rokoch sa polícii podarilo objasniť vraždu advokáta Ernesta Valka. Pre SV to potvrdili dva zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní. Podľa polície má vraždu na svedomí istý A. K. NAKA pod dozorom prokuratúry vykonáva úkony smerujúce k tomu, že páchateľa obviní.

Podľa NAKA sa A. K. narodil 2.2.1963 v učiteľskej rodine. Je druhýkrát ženatý a má 4 deti. V roku 1986 ukončil inžinierske štúdium v odbore mikroelektronika na Elektrotechnickej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. V roku 1990 odišiel do USA, kde pracoval ako predavač v obchode, na benzínovej pumpe, neskôr ako pomocný robotník na stavbe.  Ako manažér a podnikateľ pracoval na Slovensku viac ako 15 rokov. Založil viaceré spoločnosti, najúspešnejšie z nich Triangel a Quatro v roku 1996. V roku 2005 predal všetky svoje podiely v týchto spoločnostiach VÚB banke a rozhodol sa venovať charite.

Spolu s priateľom založil v roku 2006 neziskovú organizáciu Dobrý Anjel, na financovanie ktorej daroval z vlastných peňazí 1 milión eur. Dobrý Anjel pomáha rodinám s deťmi, ktoré sa vinou závažného, život ohrozujúceho ochorenia dostali do ťažkej finančnej situácie, a dnes je najúspešnejšou nefiremnou charitou na Slovensku.

V roku 2006 získal ocenenie Manažér roka časopisu Trend a v roku 2011 ocenenie Krištáľové krídlo za filantropiu, šokujúco iba rok po vražde prominentného právnika.

SV

Názor k “Šok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *