Babiš v problémoch

PARÍŽ – Český minister financií Andrej Babiš, ktorý je s prezidentom Milošom Zemanom na oficiálnej návšteve Francúzska, musel na parížskom letisku presviedčať colníkov, že je ministrom českej vlády.

Pricestoval totiž bežným letom a colníci, ktorí si ho po pristátí vybrali na náhodnú kontrolu, mu najprv nechceli uveriť. Babiš sa so svojou príhodou zveril dnes novinárom.

Minister priletel do Paríža v pondelok večer linkovým letom spoločnosti ČSA. Na colnici ho zastavila pracovníčka colnej správy na kontrolu – napriek tomu, že Babiš cestoval v rámci hraníc schengenského priestoru, kde nie sú hraničné kontroly, napísal český spravodajský portál Novinky.cz.

Babiš podal pracovníčke pas a vyhlásil: „Idem za vaším prezidentom (Francoisom Hollandom).“ Zamestnankyňa však mala pocit, že si z nej strieľa.

Nemal totiž miery 90-60-90, figúru a ani vek na to, aby bol pre súčasného prezidenta Francúzska zaujímavý.

„Povedal som jej, že to myslím vážne, že som minister,“ opísal Babiš situáciu. V cestovnom doklade mal svoju funkciu zaznamenanú. Nedorozumenie sa vysvetlilo aj vďaka ďalšiemu colníkovi a Babiš mohol pokračovať v ceste.

Zamestnankyňa stále krútila hlavou. „Neuveriteľné,“ uviedla. „Za 25 rokov praxe mám na istých ľudí čuch.“

„Stálo to za to,“ okomentoval situáciu Babiš.

„Ďakujem za tú chvíľu,“ dodal tajomne.

SV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *