Nádej pre pravicu

Po trieštivom období pravice sa na tejto strane politického spektra, zdá sa, blýska na lepšie časy. Zaregistrovaním strany Skok Juraja Miškova sa prirodzená kryštalizácia ukončila a čaká sa na zjednocovací proces. Nový projekt stredopravých strán by sa mal v blízkej budúcnosti konštituovať ako SPS – Strana predsedov Slovenska.

Zvláštnosťou strany bude nelimitovaný počet predsedov, ráta sa s ich tzv. paralelnou rotáciou, čo v jednoduchosti znamená to, že predsednícka funkcia rotuje podľa dohodnutého kľúča všetkými predsedami na dohodnuté obdobie, pričom aj predseda, ktorý v tej-onej chvíli nie je rotujúcim predsedom, sa môže za predsedu považovať a môže ako predseda konať. Aktuálny rotujúci predseda pritom nemá štatút predsedu predsedov ani nadpredsedu, ale ostáva predsedom rovným ostatným predsedom.

Týmto by sa mala eliminovať svárlivosť a nevraživosť nepredsedov voči predsedom. Prvými predsedami Strany predsedov Slovenska by mali byť Matovič, Lipšic, Hlina, Miškov, Frešo, Matej, Novotný, Babitzová, Sulík a iní. Členstvo vážne zvažuje aj Beblavý, lebo vidina predsedníckej stoličky v Sieti je zatienená figúrou Procházku. Či medzi Predsedov pripustia aj Drobu, ukáže čas.

SV

 

Názor k “Nádej pre pravicu

  1. Asociácia prišla ..“Občania, ktorí ešte nie sú ministrami, nech sa hlásia u súdruha Žinčicu“…:)))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *