Ďalšia pseudokauza?

Verejná súťaž na predaj kalamitného dreva, ktorá sa v Tatranskom národnom parku nerealizovala od roku 2005, bola na základe iniciatívneho podnetu denníka Plus JEDEN DEŇ v tomto mesiaci vyhlásená, no hneď sa objavili prvé problémy.

Kalamitné drevo v TANAP-e sa už od roku 2006 rozdeľuje vybraným firmám, ktoré neprešli žiadnou verejnou súťažou. Na problém upozornili slovenské denníky ešte v septembri tohto roku. Následne ministerstvo pôdohospodárstva po kontrole nariadilo vykonávať na predaj dreva verejné obstarávanie.

Podmienky súťaže, ktoré v TANAP-e stanovili, však zvýhodňovali len pár firiem, ktoré z kalamitného dreva profitovali doposiaľ. Nové vyhlásenie verejnej súťaže sa síce podobalo tomu z roku 2005, ale obsahovalo nenápadnú vsuvku, ktorá vylúčila väčšinu firiem.

Ihneď potom, ako sme si netransparentné podmienky všimli, sme kontaktovali ministerstvo pôdohospodárstva. „Na stanovené podmienky sa pozrieme,“ povedal nám hovorca rezortu Peter Hajnala. Pár dní nato ministerstvo spolu s TANAP-om podozrenia potvrdili.

„Máte úplnú pravdu, podmienky boli nastavené účelovo. Účel to však splnilo,“ dodal Hajnala.

Keďže je to takto v poriadku, môžeme skonštatovať, že senzáciechtivým pisálkom klapli zuby naprázdno.

SV

 

Názor k “Ďalšia pseudokauza?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *