Vianoce za rohom

BRATISLAVA – Europoslanec Ivan Štefanec sa ešte stále definitívne nerozhodol, či v SDKÚ-DS zostane, alebo ju opustí ako viacerí z jeho kolegov. Povedal to dnes pre TASR s tým, že sa stále rozpráva s ľuďmi, s ktorými spolupracoval a naďalej spolupracuje. S rozhodnutím sa nechce unáhliť.

 „Chcem sa rozhodnúť zodpovedne,“ poznamenal. Naďalej trvá na tom, že SDKÚ-DS je projekt splnenej historickej úlohy. Zo strany odišli už Lucia Žitňanská (dnes Most-Híd), Miroslav Beblavý (dnes Sieť), Magdaléna Vášáryová, zakladateľ Mikuláš Dzurinda aj Ivan Mikloš. Nasledovali Martin Fedor (dnes Sieť) a Viliam Novotný, ktorý pomáha Eve Babitzovej s jej stranou Šanca. SDKÚ-DS opustil aj exminister školstva Eugen Jurzyca, ktorý sa pripojil k SaS, a tiež Jozef Mikuš, ktorý sa zatiaľ nezaradil k inej strane. Juraj Droba (ex SAS) stále so vstupom do SKDÚ-DS naopak váha.

 Na otázku novinárov, ako to v decembri myslel, že sa rozhodne cez Vianoce, odvetil: „Čo som povedal, to platí. Do Vianoc je ešte kopec času, nechcem ozaj nič unáhliť.“

 SV

 

 

427 názorov k “Vianoce za rohom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *