Obamová si nedala na hlavu šatku. Saudská Arábia teraz rieši, ako veľmi ich urazila

Americká prvá dáma vystupovala z prezidentského lietadla na letisku v Rijáde síce vo farebnom plášti po kolená a v decentných čiernych nohaviciach, ale bez šatky na hlave. V krajine, kde chodia ženy zahalené v nikábe, to vzbudilo pozornosť aj kritiku.

 Agentúra AP píše, že Saudská Arábia od cudziniek – hlavne v postavení Obamovej – nevyžaduje dodržiavanie miestnych pravidiel obliekania. CNN zase uviedla, že sa uplatňuje viac zásada pohostinnosti, teda že hostiteľ rešpektuje hosťa.

 Názory duchovných autorít zastúpených v Najvyššej duchovnej rade na to, ako veľmi ich urazila, sa ale rôznia, a to vprieč pomerne širokou škálou. Rada je jedinou inštitúciou v krajine, ktorá môže vydávať fatvy, teda interpretácie islamského práva. Islamské právo šaría je hlavným právnym systémom Saudskej Arábie.

 Člen Rady Alí Mrd Velbloudií si myslí, že šlo o urážku o sile 6 stupňov. Naproti tomu známy voľný radikál Ann Ton Chromeek si myslí, že ide o stupeň 16, čo už značí škandál veľkého rozsahu. Rada má na uznesenie čas do súdneho dňa.

 SV

 

5 názorov k “Obamová si nedala na hlavu šatku. Saudská Arábia teraz rieši, ako veľmi ich urazila

  1. Appreciating the hard work you put into your blog and detailed information you
    provide. It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same outdated rehashed information. Excellent read!
    I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

    Feel free to surf to my web page dominoqq

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *