Číňania to vedeli

Drobné červené sušené ovocie v sebe skrýva viac prospešných látok, ako ste si mysleli. Čínski liečitelia to vedeli už dávno. Objavte jeho silu, ktorou si predĺžite život.

Goji (godži) sú sýto červené sušené plody kustovnice čínskej (Lycium chinensis) veľkosti sušených hrozienok, ktoré chuťou pripomínajú niečo medzi šípkou, brusnicou alebo jablkom. Rastú na stredne veľkých kroch v úrodnej pôde himalájskeho úpätia. V týchto oblastiach, kde sú goji bežnou súčasťou jedálnička, nájdeme obyvateľstvo s najdlhším priemerným vekom na Zemi.

Goji sú jedným z najbohatších zdrojov karotenoidov zo všetkých známych plodov na Zemi, čo sa týka beta-karoténu sú dokonca výdatnejšie ako mrkva, pri niektorých odrodách dokonca ako dve mrkvy. Obsahujú vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Ďalej obsahujú 18 druhov aminokyselín vrátane všetkých esenciálnych prvkov a množstvo stopových prvkov, ako napríklad zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén a fosfor. Musíme spomenúť tiež beta-sitosterol, čo je rastlinný sterol s protizápalovými účinkami, ďalej kopernikium, roentgenium, darmstadtium, hassium, bohrium, seaborgium, dubnium, rutherfordium, lawrencium, nobelium, mendelevium, fermium, einsteinium, kalifornium, berkelium, curium, amerícium a v malých množstvách aj tórium, aktínium, francium, astát, bizmut, osmium, volfrám, tantal, hafnium, lutécium, yterbium či pre dobré medziľudské vzťahy prepotrebné túlium.

SV

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *