Hrdinom nevrlých žien je horčík

Každý mesiac sa so železnou pravidelnosťou meníte na príšeru, ktorá pod vplyvom hormónov chrlí oheň na všetky strany?

PMS, predmenštruačný syndróm by sme mohli pokojne dešifrovať ako „postrach mnohých slečien“. A keby len slečien, PMS zasahuje aj ich široké okolie.

Od poštára, kolegu, kamošky, manžela, cez priateľa až k rozvarenej ryži. Sme naozaj každý mesiac také zlé, nevrlé a podráždené? Spýtajte sa svojho partnera.

Ak vyhýbavo otočí hlavou a povie s tou najmenšou dušičkou: „Aaale, vôbec nieee…“ hľadiac do zeme, ste tam aj vy. Oficiálne patríte medzi obete PMS.

Dobrá správa, milé nevrlé obete hormónov. Horčík bude pár dní pred menštruáciou váš najlepší kamarát.

Ako horčík doplniť?

 „Existuje viac druhov preparátov, najmä vo forme tabliet, šumivých tabliet a rozpustných práškov. Dôležité je ale celkové využitie magnézia z daného preparátu, aby sa vstrebalo potrebné množstvo a v krátkom čase. Vhodné je použiť rozpustný prášok,“ vysvetľuje odborník, MUDr. Ivan Guru.

 V prípade, že horčík nezaberá, existujú ešte iné prvky, ktoré možno vyskúšať, či vám pomôžu , aby ste boli milá na svoje okolie. Sú nimi aktínium, bárium, bizmut, bór, draslík, disprózium, erbium, fluór, francium, jód, kobalt, mangán, molybdén, osmium, rubídium, selén, síra, tantal, uhlík, vanád , vápnik, zinok, zlato a železo.

 „Nedostatok niektorých z týchto prvkov (napr. zlato), alebo aj prebytok (síra) z vás pravdepodobne robí neznesiteľnú bytosť. Ale môžu to byť aj povahové črty,“ dodáva MUDr. Guru.  

12 názorov k “Hrdinom nevrlých žien je horčík

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *