Kto iný?

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚPRD) doplnil rady svojich zamestnancov zdanlivo kontroverznou osobou. Konzultantkou úradu sa totiž stala podľa denníka SME lekárka Alena Ďurišová, ktorá bielila kartu novorodenca.

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou má jeden problém za druhým. Kým po kauze CT a predraženej zdravotníckej stravy prijali do svojich radov Martina Senčáka, ktorý v kauzách pochybil, najnovšie podľa krikľúňov z mimovládok a opozície udelili „flek“ lekárke Alene Ďurišovej.

Odborníčka v roku 2013 zlyhala a v zdravotnej dokumentácii novorodenca Miška zabielila informáciu, že dieťaťu zlyhali obličky pre nesprávne podávanie lieku gentamycín. Informáciu neskôr doplnil iný lekár v bratislavskej nemocnici, kde novorodenca previezli a zachránili mu tam život.

Úrad má na svoj výber konzultantky svojské zdôvodnenie.

„Množí sa nám dopyt po novom hite kozmetického sveta, takzvanom bielení okolia konečníka (anal bleaching, pozn. SV). V danom segmente neevidujeme nikoho, kto by bol špecialista na bielenie okrem pani Ďurišovej. Bola logickou voľbou napriek kriku nepriateľov všetkého slovenského – a teda aj slovenského zdravotníctva. Je pravdepodobné, že sme predišli mnohým tragédiám,“ povedala pre SV hovorkyňa ÚPRD Hilda Mengele.

 

SV

4 názory k “Kto iný?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *