Hnutie za úplné informácie

O tom, že Slováci národom sú, čo sa len tak poľahky rožkom opiť nedá, o tom sme sa mali možností popresviedčať už nadostač.

Akokoľvek, zo zreteľa púšťať netreba fakt, že hydra škrtenia informácií drieme na kohútiku zvierajúcom slobodu tlače, a preto za ne treba bojovať.

Na Slovensku v ostatnom čase vznikla iniciatíva dopytujúca sa po neskresľovaní a neokresávaní informácií o vzťahu Zlatice Puškárovej a Patrika Švajdu. Tí akoby sa pod zem prepadli a akákoľvek pikoška z ich súkromia sa na svetlo denné derie s ťažkosťami. Veď povážte. Pár sa odoberie do Turecka na dovolenku a nevieme ani na koľko nocí, na ktorom poschodí, či majú čiastočný alebo úplný výhľad na more a ani v ktorom rade v lietadle sedeli, odhliadnuc od úplného embarga na gastrointestinálne detaily oboch zaľúbencov.

Akékoľvek informácie, ktoré viete zdieľať so zvedavými čitateľmi, nám, prosím, mailujte do redakcie.

Váš bojovník s totalitnými médiami,

SV

 

4 názory k “Hnutie za úplné informácie

 1. Keď fakty nepustia, poslúži aj nadpis
  Avšak okrem komentárov týchto aj množstva ďalších „nezávislých“ autorov, svoju úlohu zohráva aj „vyvážené a objektívne“ spravodajstvo pojednávajúce o udalostiach súvisiacich s krízou na Ukrajine. Človek nepotrebuje veľa námahy na to, aby po jeho prečítaní dospel k jednoznačnému záveru, kto je v týchto udalostiach ten zlý a kto ten dobrý.

  Niekedy je tá snaha o navodenie tohto pocitu až smiešne prehnaná. Stačí si pozrieť konštrukcie niektorých nadpisov. Po ich prečítaní totiž človek nadobudne diametrálne odlišný pocit, ako keď si prečíta aj podstatné fakty nachádzajúce sa v článku. Napr. po prečítaní nadpisu NASA prerušuje kontakty s Rusmi, dôvodom je Ukrajina, asi väčšinu ľudí napadne, že silné USA aj takto kvôli situácii na Ukrajine vytrestajú slabučké a zaostalé Rusko, lebo s ním prerušia spoluprácu. V článku sa však už dočítate, že z prerušovania je iba obmedzenie. Ono totiž Američania v súčasnosti nemajú vlastný spôsob ako dostať človeka do vesmíru a preto sú odkázaní na Rusko. A rovnako sú na tom dokonca aj v prípade ich vlastných nákladných rakiet, do ktorých montujú ruské motory.

  Podobnou perlou je aj článok s nadpisom Rusi zbroja po Gruzínsku viac, v pomere k HDP predbehli aj USA. Keďže Rusko predbehlo USA v zbrojení, u nejedného z čitateľov to vyvolá pocit, akí sú tí Rusi zlí a chystajúci sa na vojnu. No v článku však už fakty nepustia. A aj keď podľa zverejnených údajov to „predbehnutie“ naozaj výchádza, konkrétne o 0,3%, s podstatnými číslami sa už z ich strany nedalo nič urobiť a museli napísať, že pokiaľ najviac zbrojace Rusko dáva na zbrojenie 63 miliárd eur, mierumilovné USA dávajú na armádu iba cca 7-násobne viac, čiže 460 miliárd eur.

 2. Denník SME a sme.sk. Najčítanejší slovenský mienkotvorný denník a najväčší slovenský spravodajský web. Bohužiaľ aj zaujaté spravodajstvo a komentáre, nenápadné manipulatívne techniky, pretláčanie zahraničnej agendy a štvavej propagandy. Po nedávnom informovaní ohľadne udalostí týkajúcich sa Sýrie, je to ešte evidentnejšie pri udalostiach týkajúcich sa Ukrajiny.

  Príprava čitateľov na vojnu, budovanie pocitu jej nevyhnutnosti a snaha o nastrčenie vinníka
  Peter Schutz (spolupracovník Stálej konferencie občianskeho inštitútu, ktorú spoluzakladali Šebej, Zajac, Tatár, Mikloš, Valko a ďalší + ktorú finančne podporovali The German Marshall Fund, USAID, OSF atď) svojim komentárom Putin je už dnes porazený začínajúcim slovami „Vladimir Putin svojím počínaním tak znížil investičnú atraktívnosť Ruska, že aj bez ostrej vojny na Ukrajine sa mu každý normálny podnikateľ vyhne. Kyjev konečne spustil na východe protiteroristickú kampaň, ku ktorej sa veľmi nemal. Z poznania, že nič iné mu nezostáva, vyrastal a šíril sa názor, že vojne sa Ukrajina nemôže vyhnúť. S istotou, že Rus prekročí hranice, však treba nakladať opatrne. (Teda regulárne jednotky, neoznačení diverzanti sú kdekade.) Je to možné, azda aj pravdepodobnejšie ako nie. Napokon, o chvíľu uvidíme.“ takpovediac pripravuje pôdu pre konflikt.

  Aby to malo ešte väčší „mienkotvorný“ cveng, článkom Bude tretia svetová?, rozbiehajúcim sa slovami „Už onedlho budeme čeliť mrazivej voľbe. Môžeme si zvoliť možnosť, že sa vzdáme zodpovednosti za ochranu Ukrajiny a pobaltských štátov, ktoré sa takmer isto stanú ďalším Putinovým cieľom, pred ďalším ruským vpádom. Alebo môžeme urobiť posledný zúfalý pokus o odradenie Ruska od jeho ďalších imperiálnych ambícií. Ak si predsa len vyberieme odpor, budeme riskovať desivú vojenskú eskaláciu, čo by nás – a nemyslím, že preháňam – mohlo priviesť na pokraj nukleárnej vojny. Putin to vie. A verí, že si vyberieme kapituláciu,“ „Je to príbeh surovej sily. Je to príbeh o tom, či Putinovo Rusko – gaunerský štát na prahu Európy – môže držať svojich susedov ako rukojemníkov a či máme vôľu tomu odporovať“ sa pripája aj Edward Lucas, redaktor britského týždenníka The Economist.

 3. tak to ste si strelili do kolena, to sú práve že jediné informácie, ktoré nám komerčné média poskytujú, tie čo sa derú na povrch ťažko su napr, táto:

  Hackerská skupina Anonymous odstavila web Izraelskej tajnej služby Mossad na protest proti Izraelskej vojenskej okupácií Gazy. „Hacktivisti“ už predtým zaútočili na množstvo izraelských organizácií v snahe zastaviť genocídu Palestíncov.

  Web Mossadu vypadol okolo 00:40 GMT a v čase písania tohto článku bol stále nedostupný. Izraelská vláda cyber útok zatiaľ nekomentovala.

  Pri predchádzajúcich cyber útokoch v pondelok Anonymous zasiahol množstvo izraelských vládnych stránok potom, ako jeden člen hnutia zomrel na Západnom brehu počas víkendu. 22-ročný Tayeb Abu Shehada bol zabitý pri protestoch v dedine Huwwara na Západnom breho potom, ako Izraelský usadlíci a vojaci začali strieľať na protestujúcich, informovala Ma’an News Agency.

  Anonymous spustil kampaň hackerských útokov proti Izraelu v spojitosti so začiatkom Operácie Ochranné ostrie 7. júla. Tvrdí, že od začiatku operácie znefunkčnil tisícky izraelských webov. Hacktivisti tiež vydali v pondelok zoznam 170-tich logov, ktoré majú patriť izraelským predstaviteľom.

  Hnutie apelovalo na všetkých svojich členov, aby zintenzívnili útoky na Izraelské web stránky.

  „Vyzývame hnutie Anonymous a elitné hackerské skupiny aby sa pridali k našej križiackej výprave a začali novú cyber vojnu proti štátu Izrael,“ stojí v oficiálnom prehlásení od hnutia publikovanom posledný piatok. „Ako celok, Anonymous nechová nenávisť voči Izraelu, ale neznesie genocídu a vraždy páchané Izraelskou vládou na neozbrojených obyvateľoch Gazy za účelom územného zisku.“

  Hnutie spustilo stovky útokov na izraelské stránky aj pred dvoma rokmi, počas trvania predchádzajúcej operácia izraelských obranných síl v Gaze s názvom Pilier obrany. Anonymous uspel v získaní dát viac ako 5000 izraelských predstaviteľov a prieniku do účtov podpredsedu vlády Izraela na Twitteri a Facebooku.

  Konflikt v Gaze neukázal žiadnu známku oslabenia ako činnosti Izraelských obranných síl, tak Hamasu. Palestínske ministerstvo zdravotníctva eviduje od začiatku bojov už 1350 zabitých v Gaze, kým Izrael stratil 56 vojakov.

  … tak veru, užite si jediné slobodné médium – INTERNET. Toto ti židáčik Pišta Hríb nepovie haha ani marketingový špecialista Filé, čo sa zamestnal v SME ako šéfredaktor „žurnalistov“ 😀 😀 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadaj správny výsledok: *